top of page

Hakkımızda

Orhon Torna 1964 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Torna - Freze Makina ve Yedek Parça İmalatı konusunda Tekstil Sektörü başta olmak üzere; Otomotiv Sanayi, Gıda ve İnşaat Sektörlerine deneyimli kadrosuyla yarım asra varan süredir hizmet vermektedir.

Orhon Torna olarak daima kaliteyi, dürüstlüğü ve bireysel ilişkilere değer vermeyi prensip edindik. Yurt içi ve  yurt dışında imal ettiğimiz ürünlerimize gösterilen ilgi geleceğe yönelik çalışmalarımızda bizlere güven verdi.

Üretimimizde ve ürünlerimizin kalitesi konusunda göstermiş olduğumuz büyük ve ince titizlik, piyasada talep edilmekte olan endüstriyel tasarım ürünlerini ince bir işçilik ile özel olarak üretmemizin en büyük sebepleri arasında yer almaktadır. Ürünlerimiz üst düzey kalite ile harmanlanarak, kontrol ve test işlemleri sonrası siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

Müşterilerimizin ihtiyacı olan makina ve yedek parçalarının ve müşterilerimize özel olarak hazırlanmasında, mevcut makina düzeninden daha yüksek verim alınmasında, üretim maliyetinin düşürülmesi ve karlılığın artırılması sağlanmıştır. Bu sayede dayanıklı ve sağlam yedek parça temini ile müşterilerimiz daha en baştan "satın alırken kazanmak" noktasında Orhon TORNA vazgeçilmezliğini ortaya koymuştur.

 

Orhon Torna olarak, torna tezgahları, frezeler, matkaplar ile bunun yanında CNC torna, CNC işleme ve CNC tezgahları ile çeşitli makina yedek parça imalatları, özel imalatlar ve projelere yönelik makina imalatları ile müşterilerine hizmet vermekteyiz.

Bu istek ve arzu ile hem Türkiye’de hem de dünyanın makine üretim robotu ülkelerinde üretim ve satış yaparak, katma değer sağlıyoruz. Makina ve yedek parça sektöründe yarım asra varan bir süredir varlığımızı gurur duyarak sürdürüyoruz. Tüm bu bereketi müşterilerimiz, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve ülkemiz ile paylaşıyoruz.

Fotolia_72456017_Subscription_Monthly_M.jpg

Hedefler

Birinci önceliğimiz müşterilerimizdir. Profesyonel yönetim ilkelerini uygulayarak, kaliteli üretim ve daha iyi hizmet anlayışı çerçevesinde üretim hedeflerimizi büyütüyoruz. Müşterilerimiz için kaliteli ve sağlam ürünler üretmek, beklentilerine kalite ve sürdürülebilirlik ile karşılık vermektir. Bu öncelik doğrultusunda firmamıza sahip çıkıyor ve satış sonrasında da müşterilerimizin daima yanında yer alacağımıza söz veriyoruz.

Hedeflerimizdeki yegane amacımız, sürekli geliştirmek için kaynaklar yaratmak, kaliteli hizmetin sürekliliğini sağlamak için gerekli yatırımları sağlamak, sektörümüzün ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak adına katma değerli işler yapmak hedeflerimiz arasındadır.

Hizmet verdiğimiz sektörlere katkıda bulunmayı en önemli görevimiz olarak benimsedik, Bütün bunları gerçekleştirirken bugünün ve geleceğin çevrelerine karşı ekonomik, toplumsal ve çevresel alanlardaki taahhütlerimizi yerine getirmeyi ve içinde yer aldığımız sektörlere birçok açıdan katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Fotolia_74029230_Subscription_Monthly_M.jpg

Vizyon

Müşteri beklentilerini; en ince ayrıntısına kadar hızlı, sade, sağlam ve titiz bir şekilde karşılamaktır.

Bulunduğumuz sektörlerdeki teknolojik gelişmeleri sürekli yenilik çerçevesinde uygulayarak makine imalatı, yedek parça temini, teknik desteği ve proje danışmalığı konusunda sektörün en güvenilir firmalarından biri olamaya devam etmektir.

İş ilişkisi içinde bulunduğu tüm sektörlerde Orhon Torna olarak başarısıyla, kalitesiyle, tecrübesiyle ve en önemlisi manevi sermayesiyle tanınan itibarlı bir şirket olmayı ne olursa olsun sürdürmeyi amaçlamıştır.

Misyon

Ürün ve hizmetlerinde hiç bir şekilde kaliteden taviz vermeden müşteri memnuniyetini ön planda tutmak, proje sahiplerinin mevcut ve gelecekteki ihtiyaç ve isteklerini, Orhon Torna'nın malzeme ve deneyimini etkin kullanımı ile güvenilir, fonksiyonel ve sağlam ürünlerimizle desteklemektir.

Kaliteli üretim yapıp, sürekli dinamizmi hedefleyen, ticari ahlak ve manevi değerlerden ödün vermeyen, verimli, karlı ve ülkemize yararlı bir firma olmaktır.

 

Tüm iş çevresiyle barışık çalışanlarından, tedarikçilerinden, müşterilerinden bağımsız davranmayarak bir arada profesyonelce çalışarak, üretim teknolojisi geliştirmek ve artırmak ile güvenli, huzurlu, kaliteli bir ortam yaratmak ve bu değerlerin sürekliliğini sağlamaktır.

Yüksek standartlı, kaliteli ve nitelikli müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak en önem verilen misyonumuzdur. Taahhütlerimizi mümkün olan en kısa zamanda ve en yüksek kaliteyle tamamlayarak kalıcı eserler üretmektir.

Fotolia_73817693_Subscription_Monthly_M.jpg

Çevre Politikası

"Torna-Freze Makina ve Yedek Parça İmalatı" sektöründe faaliyet yürütmekte olan Orhon Torna, çevreye duyarlı bir firma olarak çalışmalarını titizlikle ve özenle sürdürmektedir.

Bu amaçla; doğal kaynak tüketimini dengeli olarak kullanmayı, çevreyi kirletici unsurları ve çevresel atıklarını sürekli takip etmeyi, yasallaşmış olan kanun ve yönetmelikler çerçevesinde sürekli değişim felsefesi ile çevre politikasını ele almakta ve uygulamaktadır.

Temiz bir çevre için, neden olduğumuz etkenleri kontrol altında tutarak, yeşil üretim tekniklerini uygulayarak, gereksiz kaynak kullanımını engelleyici faaliyetler ile atıklarımızı azaltarak geri dönüşüm politikasını takip ediyoruz. Katı atıklarını bertaraf etmeye çalışarak ve geri dönüşümlü bir şekilde kullanarak katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

Tüm çalışanlarımız ve paydaşlarımız ile birlikte çalışmalar yapmayı, bütün faaliyetlerimizi sürekli kontrol etmeyi ve tüm çevremizle bu hassasiyeti paylaşmayı temel çevre politikası olarak görmek ve uygulamaktadır.

Kalite Politikası

Ulusal rekabet ortamında, müşteri isteklerinin karşılanmasında ürünün sadece ekonomik olması değil, aynı zamanda kaliteli, güvenilir olması ve ihtiyaçların zamanında karşılanması da önemli bir rol oynamaktadır.

Bizler bu aşamada geliştirmiş olduğumuz kalite politikamız ile; müşterileri memnuniyetini en iyi şekilde sağlıyor, müşteri ihtiyaç ve isteklerini karşılamak amacıyla imal ediyor, yeni ürünler üretiyor, üretim teknolojilerini yakinen takip ederek, oluşturmuş olduğumuz deneyim ve tecrübeleri proje sahipleriyle paylaşıyoruz.

Titiz süreç gerektiren yüksek kaliteli ürünlerimizle müşterilerin ticari verimliliklerini üst mertebeye çıkarmak, öneri ve şikayetlere açık olmak, sorunu en kısa zamanda çözmek, bütün çalışanlarımıza kalite felsefemizi özümsetmek, katma değerli sermayemizi çok yönlü olarak müşterilerimize sunmak ve faydalandırmaktır.

Ürünlerimizi standartlara uygun üretmek, sorunlara etkili ve hızlı çözüm getirmek ve de en önemlisi satış sonrası desteği zaman kayıp ettirmeden etkili bir şekilde sağlamaktır. Firmamıza gelen iletişim, sipariş ve her türlü içeriği hızlı ve etkili şekilde işleyip sonuçlandırmak kalite politikamızın temel bileşenlerini oluşturmaktadır.

ORHON TORNA-FREZE
Makine ve Yedek Parça İmalatı

bottom of page